Fmf Ve Karaciğer Büyümesi...

Fmf Ve Karaciğer Büyümesi...

Mesajgönderen esengül tarih Cum Eyl 19, 2008 10:21 am

Arkadaşlar karaciğerinde büyüme olan varmı aranızda benim eşimde FMF hastası yapılan ultrason sonucunda normalin üst sınırında karaciğer büyüklüğü diyor Dr una öbür ay gideceğiz daha bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.Umarım kötü birşey değildir. :(
esengül

Mesajgönderen Seyma tarih Prş Eyl 25, 2008 11:36 pm

Benimde dalak ve karaciğerimde hafif bir büyüklük tespit edilmişti.Ama pek üzerinde durmadılar...

Dalağım zaten kendimi bildim bileli büyüktür.Bunun fmf ile ilgili olduğunu biliyorum.Ama karaciğerle ilgili pek bilgim yok...Verilen cevaplardan bende faydalanayım...

Geçmiş olsun...
Resim

Hayatımın anlamı...
Seyma

Mesajgönderen nehirida tarih Cum Eyl 26, 2008 5:16 pm

İlk teşhisim esnasında söylemişti ben de de karaciğer büyümesi vardı. Korkulacak bieşey olmadığını söylemişti beslenme şekliyle bile ilgili cips veya yağlı yiyecekler bol tüketince de olabiliyormuş.
Yıkılan güzel şeylerin
Dışımıza dökülen kırıkları mı çok ses çıkarır
Yoksa içimize dökülen kederleri mi?
nehirida

Mesajgönderen esengül tarih Cmt Eyl 27, 2008 9:26 am

Arkadaşlar cevabınız için teşekkür ederim.İçim az da olsa rahatladı.Allahım hepinize kolaylık versin zor bir hastalık.Cevapladığınız için tekrar teşekkürler...
esengül

Mesajgönderen ssevgilimm tarih Cmt Eki 25, 2008 2:57 pm

az da olsa dalak büyümes ive karaciğer büyümesi bendede var önemli bişey olmadığını sölediler:)
?? yaşına kadar fmf in kölesiydim teshişten sonra kolşisin vazgeçilmezim oldu diyorsanız paylaşalım
ssevgilimm

Re: Fmf Ve Karaciğer Büyümesi...

Mesajgönderen oyku tarih Çrş Ara 02, 2009 12:07 pm

Merhabalar;
Bende de her atak geçirdiğim zaman ultrasonla yapılan muayenelerde Karaciğer büyümesi tespit ediliyor. Ve atak ertesinde de karın ağrısından çok, karaciğer ağrısı çekiyorum. Sizin de karaciğeriniz ağrıyor mu? Formda pek fazla karaciğerinde problem ve ağrı olanlardan bahsedilmemiş, acaba bende FMF+ karaciğer ile ilgili bir sorun mu var ? :( Yoksa FMF için bu normal bir durum mu?
Ben bunun için atak döneminde bol pekmez içiyorum, karaciğere destek olsun diye...

Birde aldığım kolsişinler eğer fazla gelir ve ishal yaparsa ilginç ama çok etkili bir yöntem uyguluyorum, 3 kaç kaşık yoğurdun içine 3 kaşık mısır nişastası koyup, iyice karışırdıktan sonra (ki resmen beton harcı gibi koyulaşıyor:) onu yiyorum ve 1 saat içinde rahatlatıyor, ishalden eser kalmıyor...
oyku

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir