yardımınızı beklıyorum

yardımınızı beklıyorum

Mesajgönderen özkan tarih Cum Kas 21, 2008 3:49 pm

slm arkadaslar nasılsınız ben bayadır forma bakamadım hayat sartlarından ve 11 gundur hastanedeyım dızde ve baldırda sısme olustu ve sıddetlı agrı var ne kadar ılac verdılersede agrıyı gecırmıyor bu fmf atagımıdır kullandıgım ılaclar kolsın ,endol,prendnol, parol serumlar var onların ısmı aklıma gelmedı ve sıddetlı agrılarda dıklaron veya aldalon yapıyolar ama agrı dınmıyo bunu yazarken bıle sıddetlı agrım var dızlerde ayakta durmıyorum fmf den mıdır acaba yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar sımdıden tsk ederım hepınıze ataksız ve mutlu gunler dılerım
özkan

geçmiş olsun

Mesajgönderen daha 18 tarih Cmt Kas 22, 2008 7:50 pm

benimde eklem agrılarım geçmiyo özellikle diz kapagı ve ayak bileğimde verdikleri ilaçlarda fayda etmiyo bişey bulursan banada haber ver
hayat basittir...zor gelirse bas ittir...
daha 18

Mesajgönderen Seyma tarih Cmt Kas 22, 2008 8:51 pm

Şiddetli ağrılarına Dr'lar ne diyor peki.Eğer Fmf olmasaydı mutlaka araştırırlardı.Bukadar ağrı es geçilmezdi mutlaka...

Bende çok sık eklem atağı yaşarım ve tarifin benimkilere çok benziyor.otursunca ağrır yatınca ağrır, üstüne basınca zonklar yürümek hareket etmek imkansızlaşır...Ben çok kitlenip yatıp kaldığımı bilirim.Sırf bu yüzden atağımı zamanında tedavi etmediğim için guta dönüştü ve yeniden bacağımın eski formuna dönmesi için okulda bir yılımı kaybettim...

En son kitlendiğinde Drumun tavsiyesi çok işime yaradı.Her eklem atağında hangi bölgede olursa olsun soğuk kompres yapıyorum.Birebir çözüm benim için.Çünkü ağrı kesiciler en fazla iki saatt etki ediyor.Sonra yine.Ama buz ile en fazla 3 günde ayağa kalkıyorum, şiddetine bağlı atağın...

Günde üç defa on dakikalık soğuk uygulama yapıyorum.Yarım saat yerimden kalkmadan yatıyorum.hem ağrım azalıyor hemde tedavim oluyor.yalnız eklemi tamamen kaplayacak soğuk uygulama yaptığın malzeme...
Resim

Hayatımın anlamı...
Seyma

Re: yardımınızı beklıyorum

Mesajgönderen özkan tarih Cum Eyl 18, 2009 12:02 am

arkadaslar benım hastanede emar sonuclarında ıc dıs menuskuslerde zorlama dıs baglarda zorlama dedıler ama emınımkı bunlar degıl ben ısım ıcabı sureklı ayaktayım doktorumun bana verdıgı ENDOL eklem agrıları ıcın ıyı gelıyo tavsıye ederım
özkan

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir