Ankara Gata'da Muaf oldum...

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

Ankara Gata'da Muaf oldum...

Mesajgönderen kerem tarih Çrş Tem 27, 2011 9:59 am

Selam Arkadaşlar,
Daha önceki başlıklarımdanda belki görmüşsünüzdür uzun zamandır askerlik durumlarıyla ilgili askeri hastanelerde süründüm. Önce Kasımpaşa asker hastanesinde erteleme almıştım devamında 1 yıl sonra İst. Gata'ya gittim orada 23 gün yatmamam rağmen atak gelmediğinden askerliğe elverişlidir raporu aldım.
Nisan 2011 celbinde kısa dönem olarak askere gittim 1 aylık acemiliğim boyunca hiç sevk istemedim usta birliğine başladığım gibi sevk aldım şansıma Sinop çıkmıştı oradan beni Samsuna, samsundan ise ankara Gata'ya gönderdiler. Ankara gata'da Romatoloji bölümüne sevkim verildi çünkü samsunda ataklarım eklem ağrıları ile geliyor dedim eğer karın ağrısı ile geliyor derseniz gastroya sevk ediliyorsunuz. Şimdi Ankara gatada Gastro kliniğindeki prosedürü bilemiyorum ama Romatolojiden çürük almanız çok kolay. İst. Gata 38 derece ateş ve yüksek kan değerleri isterken(Ayrıca hava değişimi alıp tekrar hava değişimi sonrası atak geçirmeniz gerekiyor) Ankara gatada romatolojide Atak halinde gitsenizde ateşiniz artık düşmüş bile olsa durumu açıklayıp yüksek kan değerleri ile hava değişimi alabiliyorsunuz. Hava değişimine gönderilirken Gen analizi için kan alınıyor hava değişimi sonunda tekrar SMK olarak hava değişimine gittiğinizden birliğe dönmüyor Gata'ya geri dönüyorsunuz eğer gendede mutasyonunuz çıkmışsa 2. bir atak görmelerine gerek kalmadan muaf oluyorsunuz. Yani ankarada gata'da romatoloji bölümü tek atak ile çürüğe ayırıyor.
Yardımcı olacaksa ne mutlu bana herkese bol şans diliyorum.
kerem

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir